Nuo ko pradėti namo statybą?

Šiandieną vis daugiau žmonių supranta, jog gyventi nuosavame name ir naudingiau, ir maloniau, nei bute, todėl vis dažniau persikeliama iš butų į namus. Tam, kad pasistatytumėte namą, reikės įveikiti keletą etapų. Trumpai juos apžvelgsime.

Sklypo pasirinkimas. Tai svarbus etapas, nuo sklypo dydžio, padėties ir formos priklausys namo projekto pasirinkimas.

Namo projektas. Projektavimas – vienas svarbiausių etapų statyboje. Tik kokybiškas projektas užtikrins kokybišką statybą. Tuo pačiu išsirinkite statybos technologiją. Jei norite greitai pastatyti ekologišką ir šiltą namą su minimaliomis išlaidomis, optimalus pasirinkimas – karkasinis namas. Atlikite grunto tyrimus, įvertinkite elektros, dujų, vandentiekio ir kanalizacijos bei privažiavimo galimybes.

Jeigu jums patiko mūsų siūlomi projektai, juos galėsite įsigyti už žymiai geresnę nei individualaus projekto kainą. Pilną projektą sudaro:

aukštų planai;
fasadai, atvaizduojantys būsimo namo išorę;
pjūviai;
stogo planai;
tinkamo pamato planas;
specifikacijos;
sienų ir pertvarų išklotinės ir tvirtinimo mazgai;
gegnių sistemos planas;
visi konstrukciniai mazgai;
inžinerinės sistemos; šildymas, vandentiekis, kanalizacija;
elektros instaliacijos schemos;
3D vizualizacijos.

Statybos leidimas ir kita biurokratija. Paruošus projektą, reikia gauti statybos leidimą. Nedideliems iki 80 kvadratinių metrų pastatams, tenkinantiems I ar II kategorijos nesudėtingo statinio reikalavimus, projektas derinamas supaprastinta tvarka.

Pamatai. Pamatų tipas priklauso nuo projekto. Jei pasirinksite karkasinį namą, pamatai bus paprastesni, o tuo pačiu ir pigesni.

Karkasas. Karkasas montuojamas iš sausos teisingos geometrijos medienos. Karkaso konstrukcija turi atitikti visas išorines ir vidines apkrovas. Pagrindinio karkaso montavimas – svarbus ir atsakingas karkasinio namo statybos etapas. Patikėkite jį tik patyrusiems specialistams.

Stogo danga. Stogo danga turi atlaikyti visas sniego, vėjo ir lietaus apkrovas. Užsakovas kartu su projektuotoju pasirenka stogo dangos tipą.

Šilumos izoliacija. Tai svarbus pasirinkimas, norint užtikrinti šiltą būstą bei ilgaamžį tarnavimo laiką. Karkasinėje statyboje naudojamos medžiagos atitinka visus apšiltinimo reikalavimus su pakankamai nedidelėmis sąnaudomis ir sąlyginai nedideliu sienų storiu.

Langų, durų ir laiptų montavimas. Langus galite rinktis iš PVC profilių ar medienos.

Išorės apdaila. Didelis išorinės apdailos variantų pasirinkimas priklauso nuo jūsų pageidavimų ir dizaino sprendimų.

Vidaus apdaila. Karkasiniame name gali būti realizuotos įvairiausios apdailos formos ir medžiagos.

Inžinerinės sistemos. Kadangi karkasiniame name komunikacijos gali būti įrengiamos sienose, kuriose jos visiškai uždengiamos, projektų įgyvendinimas užima mažiau laiko, nes dalį darbų galima atlikti tuo pat metu kai statomas pats namas.

Užbaigiamieji darbai. Beliko sutvarkyti smulkmenas, ir jūsų namas paruoštas gyventi!