Vieno ar dviejų aukštų namas: kas geriau ir pigiau

Pagrindinis argumentas, nesusijęs su kaina ir subjektyvia nuomone renkantis vieno ar dviejų aukštų namą yra sklypo dydis ir užstatomas plotas. 6 arų sklype pastatyti 150 kvadratinių metrų ploto vieno aukšto namą bus sudėtinga. Todėl, jei reikalingas didesnis gyvenamasis plotas nedideliame sklype, dviejų aukštų namas bus protingas pasirinkimas.

Toliau eina individualūs ir subjektyvūs kriterijai. Kai kam patiks turėti namuose laiptus į antrą aukštą, kur galima pabėgti nuo šeimyninio šurmulio, verdančio pirmajame aukšte. Kai kam patinka nuožulnios mansardos sienos, ypač jei jos su stoglangiais, sukuriančiais jaukų „gyvenamosios palėpės“ įspūdį.

Viena vertus, vieno aukšto namas patogesnis. Bėgiojimas laiptais ten ir atgal pabosta. Tačiau ne tik pabosta. Visi mes anksčiau ar vėliau senstame, ir laiptai gali tapti ganėtinai sunkia kliūtimi. Todėl renkantis dviejų aukštų namą reikėtų ypatingai atidžiai jį suplanuoti, kad bėgiojimo laiptais būtų kuo mažiau. Tačiau, iš antro aukšto, galbūt, atsiveria puiki panorama, sukurianti emocinį komfortą.

Taip pat vertėtų susimąstyti ar apie balkono reikalingumą. Praktika rodo, jog name balkonas naudojamas labai retai ar iš viso nenaudojamas. Jei svajojate, kaip saulės atokaitoje gersite kavą, realybėje į balkoną išeisite nebent tik nustumdyti sniegą, o visa konstrukcija pareikalaus papildomų išlaidų.

Skaičiuojant namo kainą dažnai klystama manant, jog vieno aukšto namui daromas du kartus didesnis pamatas, o tuo pačiu jis du kartus brangesnis. Tačiau nepamirškite, jog laiptai ir priėjimas prie jų gali atimti iki 20 kvadratinių metrų ploto. O tai jau vienas nemažas kambarys. Tuo pačiu ir patys laiptai, jei tai ne kopėčios, kainuoja nepigiai.

Vertinant reikia nepamiršti ir konstrukcinių ypatybių. Kokybiškai apšiltinti mansardą bus brangiau nei „šaltą palėpę“. Stogo langai taip pat pridės nemažą sumą prie išlaidų. Jei norite tvirtų antro aukšto grindų, geros garso izoliacijos virš svetainės su 6 metrų perdangos sijomis, kaina gali žymiai šoktelti. Darbų kaina dviejų aukštų namui taip pat bus didesnė: 3-4 metrai nuo žemės ne tas pats, kas 7-10. Vieno aukšto name projektuoti ir įrengti inžinerines komunikacijas bei apšildymą pigiau ir paprasčiau.

Visgi vienareikšmio atsakymo, koks namas geriau ir pigiau, nėra, kaip ir nėra dviejų visiškai identiškų namų. Vienais atvejais vieno aukšto namas gali kainuoti brangiau, kitais – pigiau. Todėl rinkitės tokį, kuriame bus maloniau gyventi. Įvertinkite pliusus ir minusus. Ir statykite labiausiai patikusį variantą.