Kodėl verta rinktis karkasinį namą

Karkasiniai namai užsitarnavo autoritetą ne tik pas mūsų šiaurinius kaimynus suomius ir švedus, jie populiarūs tiek Europoje, tiek kitose rytų ir vakarų šalyse. Iš tiesų, karkasinis namas – viena geriausių technologijų užmiesčio namo statyboms. Jei renkatės, kokį namą statyti, išvardinsime keletą karkasinės statybos privalumų.

 1. Kaina
  Puikiai žinoma, jog statybos reikalauja ganėtinai reikšmingų išlaidų. Todėl visuomet ieškoma technologijų, leidžiančių sutaupyti. Praktika parodė, jog karkasinio namo statyba kainuoja daugmaž du kartus pigiau, nei mūrinio. Iš kur tokia ekonomija? Suderinta, tiksli ir teisingai organizuota statyba leidžia pasiekti rezultatą per maksimaliai trumpą laikotarpį be kokybinių nuostolių, lengvesnis karkasinio namo pamatas taip pat leidžia ženkliai sumažinti sąnaudas, statybai nereikalinga sunkioji technika ar didelė brigada darbininkų.
 2. Taupus visą laiką
  Karkasinis namas leidžia taupyti visą tarnavimo laikotarpį, nes tai idealus pasirinkimas šalto klimato sąlygomis. Sąlyginai nedidelio storio sienos gali užtikrinti puikias energetines charakteristikas: karkasinis namas puikiai išlaiko šilumą, todėl negresia didelės kuro sąnaudos. Vasarą jame bus vėsu, žiemą – šilta. Net jeigu statote vasarnamį, galite nepergyventi, kad namas įšals žiemą, be to jį nesunkiai sušildysite atvykę.
 3. Trumpi statybų terminai
  Jei skubiai reikalingas erdvus, komfortabilus, kokybiškas ir netgi netipinis namas, pats geriausias variantas – karkasinis. Statybos trunka palyginus trumpai, netgi nepaisant metų laikų.
 4. Norima apdaila
  Karkasinį namą galima apkalti dailylentėmis, kurių tipų pasirinkimas tikrai gausus, arba tinkuoti. Todėl nesunkiai galėsite įgyvendinti Jūsų ir dizainerių fantazijas, ar tai atrodytų lyg nedidelis suomiško stiliaus kotedžas, ar kaip solidi mūrinė vila. Karkasinė technologija be papildomų sąnaudų ir specialių instrumentų leidžia paslėpti elektros, ventiliacijos ar vandentiekio komunikacijas sienose, o tai neabejotinas estetinis privalumas.
 5. Kokybė ir ilgaamžiškumas
  Ne paslaptis, jog statydami namą norime jo „amžiams“. Karkasinė konstrukcija puikiai tinka šiam pasirinkimui. Jis patikimas, saugus ir ilgaamžis. Kokybiškų medžiagų naudojimas leidžia neprarasti eksploatacinių savybių ir po šimto metų.
 6. Ekologiškumas
  Karkasinis namas – ekologiškas statinys, nekenkiantis aplinkai ir gyventojų sveikatai. Karkasinis namas išlaiko visus medinio namo privalumus, sukurdamas komfortišką patalpų mikroklimatą.

Technologiškai karkasinis namas yra sudėtingesnis nei kitų tipų statiniai, todėl svarbu pasirinkti kvalifikuotą projektuotoją ir brigadą, gerai išmanančią šio tipo statybas.